Koho voliť ?

Autor: Miroslav Jurčišin | 14.2.2012 o 17:11 | Karma článku: 8,70 | Prečítané:  710x

Pred rokom a pol sme to dokázali. Odstavili sme Fica. My voliči. Pomohli sme víťazom. My blogeri. My aktivisti. Nemohli sme sa už pozerať na zadlžovanie. Na amatérov pri kormidle. Na vulgarizáciu politiky - keď poslal Slota policajtku do p. Keď nadával Fico novinárom do prostitutiek. Na hanbu. Prišli pravičiari a sklamali nás, nahnevali nás. Vadili sa už od začiatku. V partii ktorá zmýšľa pravicovo, to síce nie je nič nezvyčajné. Padli. Prišla Gorila. Čo ale robiť teraz? Tri rady.

 

Odpoveď je jednoduchšia ako sa možno niekomu zdá. Skrátka, treba ísť voliť ešte raz. Treba využiť preferenčné hlasy. Treba sa poučiť z minulých volieb, a dať si repete.

Rada 1

Treba ale nezabudnúť na to všetko, čo tu bolo v rokoch 2006 - 2010. Ľudia, spomeňme si, my pravičiari, na to aké to tu bolo. Ako Fico a spol. šafáril s našimi peniazmi. Ako nerobil žiadne reformy, len mrhal. Ako dovolil ísť politikovi na čelo súdnictva. Ako boli zmarené analýzy o diaľniciach tak, aby na oko vyzerali výhodnejšie stavby cez PPP ktoré sú trojnásobne drahšie. Veď len si uvedomme jednu vec - boli to naše peniaze. Ako sme predávali emisie za polku. Ako sme mali nastenkový tender. Ako bola korupcia všade. Nezabúdajme prosím na to. Nedovoľme vrátiť sa Ficovi späť. Nie to tak, aby mal ústavnú väčšinu. Pretože tam už končia všetky srandy. Spomeňme si aj na to, ako šla dole miera slobody. Aj jednotlivca. Týždeň pred voľbami som tu mal v top karme článok o tom, ako som Navštívil míting smeru. Ako tam vyhodili chalana lebo sa zasmial nahlas. Vyzeralo to tam ako v Severnej Kórei.

Zhrnutie : Prosím, nedovoľme to, aby sa vrátil Fico. Bude to tu potom veľmi zlé, ako už raz bolo. Veď už keď pre nič iné, tak pre zadlžovanie. Mikloš už v mojich očiach nie je to čo bol, ale mal pravdu keď vravel o tom, že sme počas Fica na Gréckej ceste.

Rada 2

Dnešný prieskum ukázal, že do parlamentu by šli aj 99 %. Aj o tom že Mojsejová je na pol ceste. Ľudia, prosím vás, treba rozmýšľať. Ja viem že ste už rezignovali. Že neveríte nikomu. Ale strany typu 99 % sú čisté zlo. Ukazujú sa vo svetle, že súcitia s 99% ľuďmi. Ale povedzte mi, odkiaľ môžu dať do kampane tak veľa peňazí ? Toto by si nemohol nikto dovoliť. Je to podvod. Na Vás, na naivných jednoduchých ľudí ktorí ste rezignovali. Netreba si z volieb ani robiť srandu v podobe voľby Mojsejovej. Ľudia nebláznite. Tam už opäť raz končia všetky srandy.

 

Zhrnutie : Netreba voliť z recesie. Čím viac strán s menej ako 5 %, tým viac porušovanie neželaného spomenutého v prvom bode. Predstavte si Mojsejovú ako ministerku, premiérku, ministerku zahraničných vecí. Ľudia, to fakt chcete aby sa Slovensko proste "zosebadeštruovalo" ? Nechcime sa prosím sami zničiť, nie je to fér k tým, ktorí prídu po nás...

 

Rada 3

Koho teda voliť. Sme rezignovaní aj z pravicových strán. Reformy chýbali, potom prišla Gorila. Tak v prvom rade si treba uvedomiť, že aj napriek tomu, že počas vládnutia vlády v rokoch 2010 - 2012 nedošlo k zásadnému zlepšeniu situácie, no treba povedať, že sa zaviedol boj proti korupcii. Zaviedol sa boj pre zlepšenie vymožiteľnosti práva. Slovensko sa prestalo zadlžovať enormným tempom, a začalo konsolidovať. Áno, nehovorím, že top nešlo viac. Nevieme však, koľko by sa toho porobilo, ak by vláda fungovala ešte 2 roky dlhšie. Verte tomu, že Gorila sa skôr vyrieši, ak bude práve táto vláda pri moci. Nebuďme naivní opäť raz, a uvedomme si, že všetky vládne strany mali takéto kauzy. No pre prípad vytiahnutia materiálov na tých druhých sa dohodlo, že budú všetci ticho. Až teraz niekto toto pravidlo porušil. Jednoducho, ak Gorily nechceme, tak krúžkuje slušných ľudí. Nájdeme ich na každej kandidátke.

Zhrnutie : Treba ísť voliť overené politické strany, ktoré si vážia slobodu jednotlivca, a ponúkajú riešenia. Bojujú proti korupcii, bojujú proti nespravodlivosti. A hlavne treba krúžkovať. Krúžky sú zbraň, ktorými sa dá spraviť veľmi veľa. Tak ich využijeme!

 

Pre vyššie spomenuté fakty, a pre moje osobné vnímanie tejto situácie odporúčam radšej voľbu nasledujúcich politických strán, s využitím preferenčných hlasov. Pomôže to fakt, ako veriť vo veštice, či hádzanie banánov. Toto je jediná reálna šanca čosi zmeniť.  Poradie podľa priority:

 

SaS, SDKÚ - DS, MOST HÍD, OĽaNO.

Ak mi niekto začne písať o Gorilách, tak moju reakciu si môže prečítať tu : Ak Gorily nechceme, tak ich skrátka nekrúžkujme. Ak sa prekrúžkujú, tak potom ich spoločnosť potrebuje a zaslúži si ich.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?