Eurofail 11.10.2011

Autor: Miroslav Jurčišin | 11.10.2011 o 20:27 | (upravené 11.10.2011 o 20:33) Karma článku: 8,55 | Prečítané:  504x

Dnes nám padne váda. Hlasovanie ešte nebolo, no už teraz je všetko jasné. Neviem ako vy, no ja som sklamaný. Pomáhal som. Pred voľbami sme sa Vám, vláde, snažili pomôcť. Nie je nás málo. My, čo sme lepili rôzne nálepky, rozdávali sme červené karty, robili rôzne videá, písali blogy, pomáhali zbierať podpisy, pomáhali s kampaňou....robili sme všetko preto, aby sme pomohli Ficovi prehrať voľby. Čítali sme každodenné články o tom, koľko sa ukradlo, aké nelogické rozhodnutia sa prijali, akú hanbu sme si spravili, čítali sme blogy kolegu Borisa K....čoho sme sa dočkali...(?)

Dočkali sme sa toho, že voľby vyhrali naši. Tešili sme sa. Radosť nás čoskoro prešla. Tešili sme sa na reformy, na zmenu. Prišla chladná sprcha. Reformná koalícia sa začala správať zvláštne. Reformy sa stratili. Pravicová vláda sa zrazu akokeby chcela čo najviac podobať tej ľavicovej, aby vzala nejaké tie hlasy. Tešili sme sa na reformu školstva, na zmeny, na 12 riešení pre kvalitné vysoké školy. Tešili sme sa na dialnice. Veľká téma predvolebnej kampane. Ako to vyzerá s dialnicami? Zrušili čo sa dalo, ok, bolo to potrebné, ale čo takto stavať nové? Nebudem to teraz rozoberať, nie o tom chcem písať.

 

Chcem písať o tom, že ak by som mal zhodnotiť rok a pol vlády koalície, a napísať o čom sa najviac hovorilo  tak by som použil tieto slová:

Generálny prokurátor, Matovičové divadielka, zlepenec, predrazena planeta vedomostí, euroval, grécko, Fígeľov byt, bývaly minister a sudca s ktorým nikto nevie nič spraviť, transparentnosť ....

 

Posledné menované je hádam najpodstatnejšie. Ale ak by som mal rozdeliť volebné obdobie na dve časti, povedal by som že prvá časť bola o generálnom prokurátorovi, druhá časť bola o eurovale.

 

Takto sme si to nepredstavovali. Pomohli sme Vám, a vy ste sa nám takto odvďačili. Po tomto výkone musím sklamane zhodnotiť, že na Slovensku absentuje rozumná pravicová alternatíva voči tej ľavicovej.

Tešíme sa na emisie, tendre, aroganciu atď....veď vieme čo tu pred rokom a pol bolo.

Najhoršia je na tom to, že ste svojim vykonom sklamali ďalšich ľudí. A najmä nás, mladých... teda aspoň mňa...

 

Slovensko dnes píše históriu. Užijme si tento deň, od zajtra už bude len horšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?