Začínam byť skeptik

Autor: Miroslav Jurčišin | 12.5.2011 o 19:55 | (upravené 17.5.2011 o 11:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  494x

Chcel som zmenu. Nemohol som sa pozerať na stav nášho štátu. Na stav školstva, zdravotníctva, súdnictva, na zadlžovanie štátu, nástenkové tendre, pokles demokracie a ďalšie iné dobroty z dielne predchádzajúcej vlády. Je 11 mesiacov po voľbách, niektoré veci sa zmenili, iné nie. Nová vláda vrátila našu krajinu späť do civilizácie. Cítim viac demokracie a viac slobody. Ale je to dosť ? Veď takto sa mali cítiť ľudia už po 89. My sme mali byť trošku ďalej, či nie? Neviem ako vy, ale ja začínam byť trošku skeptikom. Chýba tu poriadok, zodpovednosť a hlavne riešenia!

 

Poďme pekne po poriadku. Neviem prečo, ale niekedy mám dojem, že politici nechcú riešiť problémy. Mám z nich dojem, ako keby 80 % z nich tam bolo len pre plat, pre slávu, prestíž a aby si zabezpečili istotu na ďalšie volebné obdobie. Veď ako je možné, že napríklad v školstve absentujú naše univerzity v TOP 500 a nič sa preto nedeje. Jediné informácie z oblasti školstva čo kolujú sú tie, že stále nemáme KNIHY, a že máme ďalších 100 nových profesorov ! Veď nech mi nehovorí rezort školstva, že to je neriešiteľné! Veď v prvom rade treba zadefinovať problém. Je málo peňazí ? Znížme počet škôl! Normálne natvrdo nechajme ukončiť fakultu či i univerzitu po tom, ako skončia všetci aktuálne študujúci študenti! Ale nech už padne nejaké rozhodnutie! Nech školám dávajú peniaze za to ak sa dostanú do TOP 500 ! Nech hoci aj spoplatnia niektoré odbory, ktoré budú TOP. Nech spravia pilotný projekt fakulty, ktorú si budú dobrovoľne študenti platiť. Nech skrátka niečo robia! Chcem riešenia, progres, výsledok! Načo sú tam ???

To mi len teraz tak napadlo. Môžeme sa baviť o ďalších rezortoch. Čo tak zdravotníctvo ? Nerozumiem sa tejto problematike. Ale podľa mňa, ak si niekto v tomto štáte zaslúži poriadny plat, tak v prvom rade by to mali byť lekári. Potom možno učitelia. Tým druhým si nie som vo veľa veľa veľa prípadoch istý, ale čert ber. Zdravotníctvo sa zmieta v problémoch už od kedy vnímam verejné dianie. Musí tam byť v niečom problém. Problém treba pomenovať a riešiť. Či nejde to ? Či nikto to nechce riešiť? Lebo by potom nik kto robí opatrenia nevyhral voľby? Načo sú nám potom takí politici ktorí nechcú riešiť problémy preto, lebo chcú byť zvolení ? Čo je to za štát ? Tak jedni si kupujú voličov hocijakými sociálnymi zákonmi, a druhí sa snažia nerobiť nič, lebo sú na toľko krehkí, že by aj malé konkrétne pomenovanie problému s vyhliadkou na jeho riešenie spôsobilo možno aj pád bez tak nič nerobiacej  vlády ! Kedy sa pohneme dopredu ? Ľudí nezaujímajú nejaké tabuľky Eurostatu a rast HDP a rôzne chválenkárstva typu, MAME EURO ! Yes, super, hneď je pre nich radosť žiť. No určite. Chceme riešenia.

Riešenia neposkytuje ani pán Fígeľ s diaľnicami. Niet toho človeka na Slovensku, ktorý by to asi s diaľnicami myslel vážne. Stojíme, nebudujeme, flákame, neriešime, rušíme tendre, kecáme. Super. Teraz nerozoberám to, či fakt diaľnice spasia Slovensko alebo nie. Riešime to, že politci za posledných 20 rokov vychovali milión voličov závislých na informáciách ohľadom výstavbe resp. ne výstavbe diaľnic. Tá predošlá spojila KE - BA už v roku 07. Preto ju ani vážne neberiem. Týchto momentálnych som bral vážne. Ale omyl. Stojíme, nestaviame, nahrávame tým vtipálkom predtým. Ďalšia oblasť, ktorá sa nerieši. Veď keby bol fakt záujem na tom, aby sa to budovalo, vyzeralo by to podľa mňa úplne inakšie. Proste by boli rôzne alternatívy. Počítalo by sa s alternatívnymi riešeniami a neviem čo. Takto to je úplne na náhodu. Sú ľahostajní!

 

Nechcem pokračovať, bude to dlhé a nezáživné bez konkrétnych riešení. Tak ako momentálne volebné obdobie súčasnej vlády, ktorej som obrovský podporovateľ, ale už ma dostala. Za rok nevidím oblasť ktorá by inklinovala k lepšiemu. Nevidím zmenu v súdnictve. Stále je tam ten, čo sa kamaráti s mafiánmi. Všetci si len hrejú polievočku. Rušia návrhy ostatných len preto, aby sa práve oni zapáčili ľuďom. Najmä tí, ktorí by sa tam za iných okolností nedostali. Možno si to budú môcť čo chvíľa vyskúšať.

 

PS: Preberte sa už ! Verím tomu, že toto si prečíta aspoň jeden poslanec NR SR!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?